Anne Sütünden Kek Yaptı

Ünlü diyetisyen ve yaşam koçu Şeyda Coşkun geçtiğimiz Nisan ayında bir erkek çocuk dünyaya getirmişti. Normal doğumla oğluna kavuşan Coşkun, hamileliğinde de sadece 11 kilo almıştı. Sonrasında ise eski haline çabucak döndü.
Bebeğini nasıl beslediği hep merak ediliyordu. Anne sütünün önemli olduğunu her fırsatta dile getirdiği için bol bol emziriyor. Ek gıdaya geçmeye başladığı için sütten başka şeyler de yedirmeye başladı.
Son yaptığı ise takipçileri arasında bomba etkisi yarattı. Şeyda Hanım, oğluna anne sütünden kek yaptı ve tarifini de sayfasında yayınladı.
Tarifi ise aynen şöyle:
1 yumurta sarisi ?, anne sutu ?60cc,1 corba kasigi dogal pekmez, 1/2 bardak pirinc unu ve anne sevgisi

Takipçilerin bazıları tarifi beğenirken, bazıları çok tuhaf buldu. Anne sütünün böyle zayi edilmesini doğru bulmadıklarını söylediler.

Hamilelik sürecini ise şöyle özetledi: “Canım ne istiyorsa yedim. Normalde benim vücudum hiç ödem yapmazdı, çok ödem yaptı. Ayaklarım çok şişti. O yüzden çok tuzlu şeyler tüketmemek gerek, çocuğa da iyi gelmiyor zaten. Bol bol omegalı gıdalar yemek gerekiyor. O da brokoli, balık ve somonda çok var. Yumurta, peynir, yağsız yoğurt, pirinç çok tükettim. Süt tatlılarını çok sevdiğim için onlardan yedim. Çok abartmadan çikolata yedim. Bir de ben hiç ilaç içmedim. Tamamen doğal gıdalarla beslenip oğlumu 3.600 gram dünyaya getirdim. Eşim de bana çok destek oldu.”

Bir önceki yazımız olan Şahan İstediği İlgiyi Göremedi başlıklı makalemizde burgerman kapandı mı ve burgerman neden kapandı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın