Evde Sosis Yapımı

Dışarıda satılan sosislerin içinde neler neler olduğunu hepimiz biliyoruz. Zorunda kalmadıkça alıp tüketmemek gerekiyor. Bazen çocuklar televizyonda ya da markette görüp tutturabiliyor. İsteklerini karşılayabilmek için evde de yapabilirsiniz. Öyle abartılacak kadar zor da değil. Gerekli malzemeler:

500 gr. tavuk göğsü
1 adet yumurta
2 büyük diş sarımsak, kimyon, karabiber, kırmızı toz biber, kekik, tuz

Gördüğünüz gibi malzemeler çok basit. Sadece bir tavuk tavuk göğüsü ve yumurta gerekli. Diğerleri dikkat ederseniz sırf baharat. Baharat miktarını isteğinize göre azaltıp çoğaltabilirsiniz.

Tavuğu rondodan geçirin ve kıyma haline getirin. Yumurta ve baharatları da ekleyin ve iyice yoğurun. Sonrasında bildiğimiz şeffaf streçlerin ortasına sosis şeklinde karışımı koyun ve sarın. İki tarafını da düğümleyin ki içinden çıkmasın. Bu şekilde tamamını yapın ve kaynar su olan tencereye atın. Tencerede 20 dk pişsin. Sonrasında streçin içinden çıkarın. İsterseniz tavada biraz kızartabilirsiniz.

Çocuklarınız buna bayılacakk.. Aynı şekilde kırmızı etle veya balıkla da yapabilirsiniz. Somon balığı en uygun balık olacaktır. Sosisli sandviç ketçap mayonezle tadına doyulmazz.. Afiyet olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir