10 Ayda 45 Kilo Verdi!

Betül Çağla Karakaş, önceleri kendisiyle barışık olduğunu söylüyor. Çevresindekiler de onun kendisini kötü hissetmemesi için avutmaya çalışmışlar. Betül, artık sağlık problemleri yaşamaya başlayınca zayıflamak istemiş. Öncelikle midesini küçültmeyi düşünmüş. İyi bir doktor araştırmış ve riske girerek mide küçültme ameliyatı olmuş. Ameliyatı iyi geçen Betül, hızla kilo vermeye başlamış.

Kendisini şöyle anlatıyor:

“Şişmanlıkla ergenlik yıllarımda tanıştım. Çevredekilerin uyarılarına rağmen, ’Ben kilolarımla mutluyum, kendimle barışığım’ sözlerinin arkasına sığınarak büyüdüm. Bir genç kız olarak istediğimi giyememek gerçekten acı. Ayhan hocama, koordinatörü sayesinde ulaştım. Çok kısa sürede işlemlerimi tamamlayıp ameliyat günümü aldım ve o masaya yattım. Asla kolay bir süreç değil. Ama şişman yaşamakla kıyaslanamaz”

caglabetulkarakas

“Yürüyebilmek, koşmak, spor yapmak, kendine özen göstermek, oturduğun koltuğa çantanı da sığdırabilmek, yani hayattan zevk alabilmek. İşte bunlar her şeye bedeldi. Hayatı boyunca kilo sorunu yaşayan biri olarak şu anki mutluluğumu, hafifliğimi size anlatmam imkansız. 10 ay önce ameliyat oldum. 110 kiloyla başladığım bu yola 65 kiloyla devam ediyorum. Ameliyatımı yapan Ayhan hocama teşekkür ediyorum”

Azim çok önemli. Ameliyat olabilirsiniz ancak inanç ve kararlılıkla kendinize hakim olmak da gerekiyor. Yemek için yaşamamalı yaşamak için yemeliyiz. Sonrasında ortaya çıkan sonuç harika! İnsanın giyim tarzı bile değişiyor =) Bu hikayenin diğerlerine de örnek olmasını dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir