Kurabiye Fincan Akımı

Değişiklik oldukça güzel bir şey. Fincanlar standart olmaktan çıktı ve yenilebilir kurabiye fincan oldukça popüler hale geldi. Fark yaratmak isteyen cafeler ve restoranlar kurabiye fincanları müşterilerine sunmaya başladı. Önce kahveni iç sonra fincanını ye sloganıyla çıkan bu fincan içindeki kahve veya diğer sunulan içecekleri içtikten sonra kurabiye fincan afiyetle yenebilir.

Kahveyi içip fincanı yemek oldukça hoş bir deneyim olacaktır. İçindeki telve yenemeyeceği için tamamını yemek mümkün olmayabilecektir. Kurabiye fincan içindeki sıcak veya soğuk içeceğin 1 saat içinde tüketilmesi gerekmektedir. Çıtır fincan hazır olarak satılıyor ve sipariş verip evde veya özel anlarda kullanabilirsiniz. Ayrıca evde de kurabiye fincan yapabilirsiniz. Peki kurabiye fincan nasıl yapılır?

Kurabiye fincan tarifi

Gereken malzemeler:

Yarım su bardağı tereyağı
Yarım su bardağı esmer şeker
Yarım su bardağı beyaz şeker
1 adet yumurta
2 su bardağı un
1 su bardağı çikolata parçaları

Tereyağı, esmer şeker ve beyaz şekeri birlikte çırpın. 1 yumurta ve 2 su bardağı unu ekleyip hamuru iyice karıştırın. Sonrasında çikolata parçalarını da hamura ekleyerek iyice karıştırın. Hamuru buzdolabında 15 dakika boyunca bekletiniz. Bir fincan ya da bardak seçerek bunun üzerini yağlayın. Daha sonra hazırladığınız hamuru bu fincan veya bardağın üzerine kaplayın. Çok ince olmamasına, kalın  bir tabaka olmasına dikkat ediniz, aksi halde kahveniz akabilecektir. Son olarak 200 derecede ısınan fırında 20 dakika pişiriniz. Kurabiye fincan’ınız hazırdır, afiyet olsun 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir