Woolmark Nedir?

Woolmark logosunu yün tekstil ürünlerinde sıkça görebiliyoruz. Gerçekten kaliteli olan ürünlerde bulunan bu logo, ne olduğunu merak etmemizi sağlıyor.
Woolmark nedir ?
Woolmark dünyanın en fazla tanınan tekstil sertifikalarından biridir. Saf yeni yün ürünlerine verilmektedir. Bu sembolle birlikte en iyi kalite ve güven garantisi verilmektedir. Herhangi bir yün bebek yastığı veya yorganı satın alıyorsanız bu sertifika bulunan ürünleri tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Bu simge bulunan ürün dayanıklılık testlerinden geçmiş uluslararası standartlara uygun demektir. Bu damga bulunan her ürünler %100 saf yeni yün olmaktadır. Genelde %0.3 oranına kadar başka liflerin kullanımına izin verilmektedir.

Woolmark markasını sadece kaliteli ve güven garantisini verebilen lisanslı firmalar kullanabilmektedir. Çok sıkı testlerden geçen ürünler testleri geçince bu sertifika verilmektedir. Yün ürünlerinde bu marka kalite ve performans güvencesini sağlamaktadır. Woolmark logosu İtalyan grafik sanatçısı Francesco Saroglia
tarafından tasarlanmıştır.

 

Bir önceki yazımız olan Yün Bebek Yorganı Sağlıklı Mı? başlıklı makalemizde Yün Bebek Yorganı Hakkında, Yün Bebek Yorganı İyi Mi ve Yün Bebek Yorganı Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

   

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?

Önceki yazıyı okuyun:
Çamaşır Yumuşatıcı Zararları

Çamaşırların güzel kokması ve yumuşacık olması için yıkarken çamaşır yumuşatıcı kullanıyoruz. Ancak hiçbir yerde açıkça söylenmese de yumuşatıcının zararları mevcut....

Kapat