Silikon Yorgan ve Microfiber Yorgan Arasındaki Fark

Hazır yorgan artık çok tercih ediliyor. Çeşit çeşit yorganlar satışta bulunmaktadır ve silikon yorgan ve microfiber yorgan arasındaki fark merak edilmektedir.

Silikon yorgan nedir ?

Kolay yıkanabildiği ve hafif olduğu için silikon yorganlar tercih edilmektedir. Silikon yorgan ve microfiber yorganlar aslında aynı şeydir. Microfiber yorgan nedir bunu da tam olarak anlatmamız gereklidir. Microfiber yorgan dış kılıfı microfiber kumaş olan yorgandır ve iç dolgusu yine silikondur. Dış kılıfı microfiber olması anti-alerjik ve anti-bakteriyel olmasını sağlamaktadır. Dış kumaş ranforce da olabilmektedir ve bu kumaş da nevresim kumaşından olup pamuktur. Pamuk bakteri barındırdığı için sentetik microfiber yorganlar tercih edilmektedir.

Ranforce yorganlar daha pahalı da olsa microfiber yorganlar artık daha çok tercih edilmektedir. Bizim de tavsiyemiz bu şekildedir. Hem hafif hem kolay yıkanabilen hem de bakteri barındırmayıp alerji yapmayan yorganlardır.

Bir önceki yazımız olan Microsoft Yorgan Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

   

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?

Önceki yazıyı okuyun:
Microsoft Yorgan Nedir?

Özdilek'te microsoft yorgan adında bir yorgan bulunmaktadır. Microsoft yorgan nedir ? Microsoft bir yorgan çeşidi değildir. Microfiber yorgan olup farklı bir...

Kapat