Teff Tohumlu Çay İşe Yarıyor Mu?

Son ayların en popüler zayıflama çaylarından biri de Teff Tohumlu Çay.. Sosyal medyada ünlülerin kullandığı, fotoğraf paylaştığı ünlü çayın içeriği merak ediliyor. Yurt dışında çok popüler olan Teff tohumlu çay, Holywood yıldızlarının kilo kontrolünü sağlamaları için sürekli tükettikleri tahıl çayıdır.

Teff tohumu, sadece Etiyopya’da bulunan, içerisinde yüksek miktarda protein bulunan bir tahıldır. Tahıl olarak tüketenlere veya çay olarak içenlere tokluk hissi verdiği için, yemeklerden önce tüketilmesi uygun görülüyor. Teff tohumunun en önemli özelliklerinden biri metebolizmayı hızlandırması ve vücutta toplanan ödemi atmasıdır. Ayrıca yağ yakıcı özelliğinin de bulunuyor olmasından dolayı, birikmiş olan vücudunuzda ki yağları böylelikle yakmış olacak ve daha kısa sürede kilo verdiriyor.

Teff tohumlu çayı nasıl kullanılır?
Hazır paketlerde satılan Teff çayı, günde bir kez içiliyor. Sabah kahvaltısından yarım saat önce 1 fincan sıcak su içine poşet çayı koyup içiyorsunuz. Yarım saat sonra yemek yiyebiliyorsunuz ve kullananlara göre kendinizi tok hissettiğiniz için fazla yemek yemiyorsunuz. Tadını güzelleştirmek ve içeriğini zenginleştirmek için çay içinde ayrıca Mate, Biberiye, Mersin ve yeşilçay da bulunuyor.

Teff çayı ile zayıflayan ünlüler
Sosyal medyadan gördüğümüz kadarıyla Seren Serengil, İvana Sert, Deniz Akkaya, Gonca Vuslateri, Seda Sayan ,Hande Yener, Seda Akgül, Seren Serengil, Yasemin Sakallıoğlu bunlardan bazıları.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir