Silver Tea Zayıflatır Mı?

Fazla kiloları olduğunu düşünenler zayıflamak için her türlü yolu deniyor. Zayıflama hapları bir yana zayıflama çayları da oldukça popüler. İlaç şeklinde satılan zayıflama ürünlerinden kaçınmakta fayda var. Kilolardan kurtulmaya çalışırken organlarınıza zarar verebilirsiniz. Geçen yıl bir hemşire, içtiği zayıflama çayları sebebiyle karaciğer nakli olmak zorunda kalmıştı. İçeriği çok iyi kontrol edilmelidir. Silver Tea yani Gümüş Çayın da ünlü olmasının sebebi şüphesiz ki sosyal medyadaki fenomenlerin ve ünlülerin yaptıkları paylaşımlar.. Bu paylaşımlar acaba gerçekten işe yaradığı için mi yoksa para için mi yapıyor bilemiyoruz.

Silver Tea adıyla satılan zayıflama çayının içeriğindeki bitkiler şöyle: Mate , Funda Yaprağı , Biberiye , Sinameki , Sandalos Sakızı , Keten Tohumu , Gınseng , Kiraz Sapı , Safran , Barut Ağacı Kabuğu , Kuşburnu Aroması , Limon Aroması , Chia Tohumu , Greçka ve Matcha bitkisi. Günde bir kez aç karnına bir tatlı kaşığı içilmesi gerektiğini söyleyen üreticiler, bu şekilde kilo verildiğini söylüyor.

Silver Tea İşe Yarıyor Mu?
İç hastalıkları ve beslenme uzmanı Dr. Ayça Kaya, zayıflama çaylarıyla ilgili şunları söyledi: “Zayıflama adı altında önerilmeyen, aktardan alabileceğiniz ıhlamur, adaçayı, papatya çayı, zencefil gibi çaylar tarihi geçmeden kullanılabilir. Mesela yeşil çay günde 1-2 fincan içilebilir. Doğal bitkisel çaylar olabilir ama zayıflama çayı adı altındaki çaylara çok dikkat etmek gerekiyor. Ama zayıflama çayı adı altında poşete giren her ürüne çok dikkat edilmesi gerekebiliyor, toksik maddeler içerisinde olabiliyor, zayıflatıcı yan etkisi olan kimyasal maddeler koyulabiliyor bu çaylara.”

İnternet üzerinde bu çay hakkında fazla yorum veya bilgi bulunmadığı için açıkçası bize güven vermedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir