Rapçi Abdullah Arslan Kimdir Haylaz Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında?

Tövbe isimli parça ile çıkış yapan ve merak edilen isimlerden olan Rapçi Haylaz kimdir ? hakkında tüm bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Rapçi Abdullah Arslan hakkında yeni gelen bilgileri paylaşmaya devam edeceğiz.

rapci abdullah arslan haylaz kimdir nereli kac yasinda

“Tövbe, Önlem, Güz gülleri, Cehennemde görüşürüz, Anestezi, Aneme Mektup 2, Veda, Haylaz Senfonisi 2, Pranga, Neyin Var” gibi şarkılara imza atmıştır.

Rapçi Abdullah Arslan Kimdir Haylaz Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında?

Haylaz (Abdullah Arslan), 17 Mart 1993’te Yozgat şehrinde Akdağmadeni ilçesinde doğmuştur. . Henüz 4 yaşında iken ailesiyle birlikte Bursa’ya taşınmış ve İlköğretim eğitimi ile Lise’yi Bursa’da tamamlamıştır. 2005-2006 yıllarında rap müziği dinleyici olarak tanıdı ve müzik tarzına olan ilgisi arttı. Haylaz ilk amatör parçasını 2008 yılında kaydetti ve bugünden 2019’a kadar 300’den fazla single üretti ve yayınladı. Sosyal medyada kendisine yer edinmiştir.

Rapçi Haylaz eğitim hayatı

Eğitim hayatının ardından 2006 yılında Rap ile tanışmış 2008 senesinde kendi imkanları ile müzik yapmaya başlamıştır. Özellikle sosyal medya üzerinden seslendirdiği parçalar müzik severler tarafından tam not almıştır. 2009 yılında ilk albümünü müzik severler ile paylaşan Haylaz bugüne kadar bir çok şehir’de konser vermiş, partilere katılmıştır.

200’ün üzerinde rap parça yazan Haylaz ayrıca eserlerini İllegal Recordings’te hazırlamakta ve bir çok MC’ye imkan sağlamaktadır. Yaşantısını Bursa Osmangazi, Emek İlçesi’nde sürdüren Abdullah Arslan 2015 yılında Düşün, 2016 yılında Mücevher, 2018 yılında ise Pusula isimli şarkılarına klip çekmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir