Doğum Mucizesi Hurma!

Hurmanın o kadar çok faydası var ki saymakla bitmez. Bilim adamları sürekli araştırma yapıyor ve her gün yeni bilgiler ortaya çıkıyor.
Doğumu kolaylaştırıcı etkisi, lohusa ve bebek beslenmesinde kullanılması yaş hurmanın faydaları arasındadır. Rahim kaslarını kuvvetlendirir. Bu özellik doğumu kolaylaştırır. Bu yüzden doğuma yakın bol bol hurma yemek faydalıdır.
Ortadoğu’da oldukça yaygın olan hurma sirkesini biz Türkler yeni keşfettik. Artık biz de hurma sirkesini öğrenmeye başladık.

Doğuma yakın hurma yemek
Hamilelikte hurma yemekten kaçınmak gerekir. Hurma içerdiği enzimler dolayısıyla rahim açıklığını arttırır ve doğuma yardımcı olur. Erken doğum riskine karşı hurma hamileliğin son dönemlerinde tüketilmelidir.

Hurma sirkesi nasıl yapılır?
20-25 adet kuru hurmayı güzelce yıkayın. Yarısını doldurmayacak şekilde orta boy bir kavanoza ekliyoruz. Ardında kavanozun ağzına üç parmak kalacak şekilde içme suyu ekleyin. İnce bir bez ile ağzını örtün ve 35 – 40 gün kadar serin ve ışık almayan bir ortamda saklayın. Bu sürenin sonunda üzerinde tortular oluşacaktır. Süzüp tekrar kavanoza alın ve kavanozun kapağını sıkıca kapatın. Sirkenizi 1 gün daha bekletin ve sirkeniz hazır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir