Demli Çay Kilo Aldırır Mı?

Siyah çay içeriğinde antioksidan bulundurduğu için faydalı bir içecektir. 1 su bardağı çay 2.4 kalori olarak bilinmektedir. Bir kişinin alması gereken kalori ise 2000 kalori olduğu için çok yüksek bir kaloriye sahip değildir. Tabi ki şeker eklendiğinde kalori oranı kat kat artmaktadır.

Çay böyle düşünüldüğünde kilo aldırmaz, zayıflamaya yardımcıdır diyebiliriz. Yapılan araştırmalara göre siyah çay içindeki lipaz adlı sindirim enzimi sayesinde zayıflamayı kolaştırdığı bilinmektedir. Eğer ki çok fazla kalori alırsanız çay bile kalori olacak ve demli çay daha kalorili olacaktır.

Yüksek kalorili içecekler yerine çay içilmesi ve şeker tüketilmemesi zayıflamak için faydalı olacaktır. Yediğinizden daha fazla kalori harcarsanız zayıflama sorunu yaşamazsınız. Düzenli olarak çay tüketmek iştah kapattığı için de zayıflamayı kolaylaştırmaktadır. Çay metabolizmayı hızlandıran bir içecektir. Fakat bilinmelidir ki yeşil çay zayıflamak için siyah çaya göre daha başarılıdır.

Çay içindeki kafein de iştah bastırıcı görevi görmektedir. Çayı çok aşırıya kaçmadan yeterli bir oranda tüketirseniz hem faydalı hem de zayıflamak isteyenlere yardımcı olacaktır.  Peki demli çay kilo aldırır mı ? demli çayın kalorisi biraz daha fazla olacağı için demli içiyorsanız çok fazla sayıda çay tüketmeyip dengeleme yapabilirsiniz. Çayın çok aşırı tüketilmesi kansızlık gibi bazı sorunlara yol açabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir