Buharlı Pişirme Setleri Çok Kullanışlı

Buharda pişirme, yiyeceğin suyu değmeden su buharı ile pişirilmesidir. Buharlı pişirme, aşırı yumuşamaya sebep olmuyor ve besin değerlerini kaybettirmiyor. Besinlerin vitamin değerleri kaybolmuyor. Örneğin, brokoli haşlandığında C vitamini yüzde 60 oranda kayboluyor buna karşılık buharda pişirme ile C vitamini kaybı sadece yüzde 16 oluyor. Buharda pişirme ile sadece sebze pişirilmiyor, et yemeği, sulu yemek ve pilav yapılabiliyor.

Düşünülenin aksine, altta pişirilen yemeği kokusu diğerine karışmıyor. Ayrıca, buharda pişirilen yemekler daha kolay sindirilmektedir. Buhar, besindeki bakterileri de öldürmektedir. Buharla pişirme, yağ kullanılmadığı için diyet yapanlar için uygun bir pişirme yöntemidir.

Fransız Pyrex markasının çok kullanışlı bir multi seti ilgimizi çekti. Vitroseramik adı verilen ısıya dayanıklı tencerede yemek yapılırken üzerindeki cam haznede de aynı anda buharda pişirme yapılabiliyor. Teflon ve diğer ürünleri kullanmak yerine en sağlıklı ürün olan cam tencerede yemeklerinizi pişirebilirsiniz. Bu bahsettiğimiz set 5 adet parçadan oluşuyor ve aynı zamanda bu kaplar saklama kabı gibi kullanılabiliyor. Kaplar iç içe geçirilebildiği için yer kaplamamaktadır. Pyrex’in bu seti ile siz de çok sağlıklı yemekler pişirebilirsiniz. Seti satın aldığınızda aynı zamanda saklama kaplarına da sahip olursunuz. Oldukça kullanışlı buharlı pişirme setini satın almak isterseniz aşağıdaki linke göz atabilirsiniz.

http://www.netavantaj.com/pyrex-multi-cook-buharli-pisirme-tencere-seti

https://www.youtube.com/watch?v=MGWapF2KI7E

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir