İmam Hatip Mezunuyum

TV8’de yayınlanan İşte benim stilim adlı moda yarışmasının jüri üyelerinden olan Kemal Doğulu, ilk kez İmam Hatip mezunu olduğunu açıkladı. Kendisinin marjinal olmadığını, dinine bağlı bir insan olduğunu da sözlerine ekledi.
“Bakkalda çalıştım, bisiklet tamircisinde çalıştım, terzide, tatlıcıda, tüpçüde her yerde çalıştım… Hep kuaför olmak isterdim ama olana kadar hepsinde çalıştım. Bir yandan da ilkokuldan mezun oldum. Benim amcalarım çok dindar insanlar. Başta baba yok. Tam benim ilkokuldan mezun olduğum dönem, bir amcam Almanya’dan yaz tatiline geldi. “Bu çocuğu İmam Hatip’e yazdıracağım” dedi. Ben altı yaşında ilkokula başladım. 11 yaşında çocuk. İmam Hatip ne bilmiyorum zaten. Babama telefonla ulaşıp; “Ben bütün masraflarını karşılayıp İmam Hatip’e yazdıracağım bu çocuğu” dedi. Babam da kabul etti. Ortaokulu İmam Hatip’te okudum. İlk defa söylüyorum bunu burada.
İmam Hatip’te okumanın kötü bir katkısı olmadı bana. Kur’an’ı Kerim’i okumuş, hatmetmiş oldum. Bütün duaları ezbere biliyorum. Arapça öğrendim. Zaten bizim ailede babaannem, halalarımla Arapça konuşur. Allah’a inancım hep vardı. Elhamdülillah Müslüman bir insanım ve daha da iletişimimi sağlamlaştırdı Allah ile. Başka bir şey kattı bana. Hiçbir zaman bununla ilgili sıkıntım olmadı.”
Kemal Doğulu, 1979 Mersin doğumlu. Şarkıcılığa başlaması ise bir gün Hande Yener’in konserine kendi vokalisti gelmeyince Kemal Doğulu’nun yer almasıyla oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir