Influencer Nasıl Olunur

Artık bu kelimeyi sıkça duyuyoruz; peki Influencer olmak ne demek ? Sosyal medya hesapları bulunan, buralarda da deneyimlerini paylaşarak tanıtım ve pazarlama yapan kişilere veya gruplara Influencer veya Dijital Influencer denmektedir.

Tabi ki fenomen olan veya sanatçı, sporcu gibi kişilerin bu işi yaptığı biliniyor. Eskiden sadece ünlülerin yaptığı bu tanıtım işini artık sosyal medya fenomenleri de yapıyor. Artık youtube veya Instagram veya blog sayfası üzerinden kendisini tanıtan kişiler çok takipçiye ulaşarak influencer olma fırsatı yakalayabiliyor. Yani artık tanıtım yapabilecek bir kişi olmak için bir sanatçı veya futbolcu olmaya gerek yok. Sosyal medyada fenomen olmanız para kazanmaya başlamanıza yetiyor. Influencer nasıl olunur ?

En önemlisi bir kişi ya da grup olmalı ve tanınması gereklidir. Doğal, özgün ve orijinal olan sayfaların veya kişilerin çok daha başarılı olacağı aşikardır. İnternet blogları eğer ki özgün değilse ve sürekli kopyala yapıştır içeriklerle dolduruluyorsa bu fayda sağlamayacaktır. Aynı şekilde birilerini kopyalayarak da fenomen haline gelemezsiniz.

Kişilerin gerçekçi ve açık konuşması önemlidir. Gerekli bilgi ve donanıma sahip olmak ve araştırma yapmak oldukça önemlidir. Diğer sosyal medya kullanıcıları ile ve blog sahipleri ile etkileşim içinde olmak da oldukça önemli olacak ve yeni fikirlere sahip olmanızı sağlayacaktır. Pazarlama ile ilgili eğitimler almak da çok faydalı olacaktır. Gelişime açık olmak ve diğer kişilerle de danışmaya açık olmak sizin daha da değerlenmenizi sağlayacaktır. Dijital dünyayı ve yeni gelişmeleri takip etmek de oldukça önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir