Yumurta Kaç Dakikada Haşlanır?

Herkes farklı türde yumurta sever. Kimileri rafadan yumurta sever, kimileri de katı olarak haşlanmış yumurta sever. Yumurtanın buzdolabından çıkardıktan sonra çatlamaması için biraz bekletmek çözüm olabilir.

Yumurta haşlamak basittir ama bilmeyenler için ayrıntılı yazalım. Bir cezveye soğuk su koyun ve yumurtaları içine ekleyin. İçindeki su kaynadıktan sonra eğer rafadan olmasını istiyorsanız 4 dakika sonra altını kapatmalısınız. Eğer katı ve sert bir yumurta istiyorsanız kaynadıktan sonra 10 dakika daha altı açık kalsın. Sonra kapatın.

Yumurtanın kaynamış suyunu dökmeyin. Soğuduktan sonra evdeki çiçeklerinize özellikle menekşeniz varsa ona dökün. Menekşeler bu suyu çok seviyor.

Bir önceki yazımız olan Çikolatalı Pankek Yapımı başlıklı makalemizde çikolatalı pankek yapımı, evde pankek nasıl yapılır ve kolay pankek tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

   

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?

Önceki yazıyı okuyun:
Bu Yılın Bombası Cansever!

Cansever arabesk şarkıları ile ün yapmış bir sanatçıydı. Şimdi yeni çektiği klibinde söylediği "Hey Denysha"  şarkısıyla gündeme bomba gibi düştü....

Kapat