Güçlü Ağrı Kesici Kiraz

Rengiyle, görüntüsüyle ve tadıyla herkese kendini sevdiren meyve olan kirazın faydaları saymakla bitmiyor. Çekirdekli bir meyve olan kirazın hem kendisinin hem de sapının birçok faydası bulunuyor. Kiraz, bol miktarda C vitamini içeriği sayesinde bağışıklığı güçlendiriyor. Virüslere karşı da koruyucu olduğu bilinen kirazın faydaları arasında, kabızlığı önleme ve vücuttaki su dengesini sağlamak da var.

Ağrı kesici olarak kiraz yiyin
Kiraz, kesinlikle güçlü bir ağrı kesicidir. 20 adet kirazda ortalama 12-25 mg arası antosiyanin bulunur. Bu da ağrı kesiciden 10 kat fazla olacak şekilde kirazda bulunduğunu gösteriyor.

Kirazın faydaları
Kiraz yemek, kolesterol ve kan şekerini düşürür. Damar sertliğini önler. Eklem ağrılarına iyi gelir, göz hastalıklarına karşı koruma sağlayan güçlü bir iltihap önleyici olan kuersetin barındırır. İdrar söktürücü özelliği vardır. Bu haliyle kiraz için böbreklerin dostu denilebilir.
Ayrıca, uykudan önce kiraz yemenin uykusuzluğa iyi geldiği söyleniyor.

Bir önceki yazımız olan Emaye Tencere Bulaşık Makinesinde Yıkanır Mı? başlıklı makalemizde Emaye Tencere Bulaşık Makinesinde bozulur mu, Emaye Tencere Bulaşık Makinesinde yıkanır mı ve Emaye Tencerede tahta kaşık mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: