Denizden Havuzdan Koronavirüsü Bulaşır Mı?

Havaların ısınmaya başlamasıyla, tatile gidilip gidilemeyeceği merak edilmeye başlandı. 2020 yazının evlerde geçeceği konusunda endişe ediliyor. Her yaz tatilini denizde ve otellerde geçiren kesim, evde kalmak istemiyor. Koronavirüsünün yaz sıcaklarında kaybolacağı düşünülüyor.

Denizden Koronavirüsü bulaşır mı?
Şüphesiz ki bu yaz tatili, öncekiler kadar özgürce yaşanmayacak. Birtakım önlemleri alarak, sezon açılışının yapılacağı bekleniyor. Koronavirüsü için alınan önlemleri gevşetme kararı alan ülkelerden biri olan Türkiye, turistleri karşılamaya hazırlanıyor. Denize girilirse koronavirüs bulaşır mı? soruları sorulmaya devam edilirken, beklenen açıklama geldi.

havuzdan korona gecermi

Havuzdan Koronavirüsü bulaşır mı?
Yapılan araştırmalara göre koronavirüsün deniz ve havuz suyundan bulaşma ihtimalinin çok düşük olduğu ortaya çıktı. Deniz suyundaki tuzun koronavirüsün bulaşması için elverişli ortamı sunmadığı ortaya çıktı. Havuzlar için ise başta klor ve dezenfektan özellikli maddeler virüsü etkisiz hale getirebilir.Yine de koronavirüs salgınının tüm dünya üzerinde etkisini sürdürdüğü şu günlerde bilim insanları plaj ve havuz kenarı gibi kişilerin kullandığı ortak alanlarda sosyal mesafe kuralının asla ihlal edilmemesi gerektiğini vurguluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir