Yeşil Çay Zayıflatır Mı?

Yeşil çayın müthiş bir zayıflatma etkisi olduğu reklamlarını görüyoruz. Yeşil çayın zayıflatma etkisi var fakat mucizevi bir şekilde aniden zayıflatmaz. Yeşil çay egzersiz yapıldığında ve diyetle birlikte tüketildiğinde zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Birkaç sorunun yanıtı aşağıda toplanmıştır.

Yeşil çay metabolizmayı hızlandırır Günde 2-3 fincan tüketildiğinde metabolizmayı hızlandırmaktadır.

Yeşil çay iştahı keser mi? Yeşil çay kilonuzu ve yağ seviyenizi kontrol etmenizde yardımcı olur ancak iştahınıza bir etkisi yoktur.

Yeşil çay göbek eritir mi? Yeşil çayın göbeğinizi eritmenizde bir faydası olmayacaktır. Ancak dolaylı yoldan yani daha az kilo ve yağ almanızı sağlayarak etkisi vardır.

Yeşil çay diyet ve egzersiz yerine geçer mi? Geçmez. Ancak diyet yaparken yeşil çay kilo kaybetme sürecindeki etkiyi artırır. Egzersiz yaparak zayıflamayı hızlandırabilirsiniz.

Yeşil çay yağ yakar mı? Sadece fareler üzerinde 2011 yılında yapılmış bir deneye göre yeşil çay yağ yakma üzerinde etkili sonuçlar vermektedir. İnsanlar üzerinde yapılan çalışmalarda ise düzenli egzersiz yapılması ve düzenli yeşil çay içilmesinin birlikte gerçekleştirildiğinde daha iyi sonuçlar verdiği gözlemlenmiştir.

Yeşil çay nasıl içilir? Uzmanlar kalori alımını azaltmasından ve daha iyi tat vermesinden dolayı yeşil çayın sıcak içilmesini önermektedir.

Yeşil çay kalori yakar mı? Düzenli olarak alınan yeşil çaydan elde edilen enerji, daha çok egzersiz yapmanıza ve bu sayede daha çok kalori yakmanıza olanak verir.

Yeşil Çay Zayıflatır mı? Yeşil çayın tek başına kilo vermenize etkisi çok azdır. Günde 2-3 bardak yeşil çay ile düzenli diyet ve egzersizler istediğiniz sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir