Evim Şahaneden İnsan Manzaraları

Televizyon o kadar hayatımıza girdi ki her gün farklı insanları tanıma fırsatını buluyoruz. O kadar çok insanla karşılaşıyoruz ki neredeyse televizyona çıkmaya insan kalmamış gibi görünüyor. Sanki programlara katılacak insanları özellikle seçiyor gibiler.Kanal D’de yayınlanan”Evim Şahane” adlı eski evleri yenileme dekore etme programına bugün katılan Belma hanım sosyal medyada çok tepki topladı.

Evinin yenilenmesi için başvuran insanlarda sanki IQ düşüklüğü arıyor gibiler. Binlerce aklı başında insan bu tür yarışmalara katılırken neden hep biz tuhaflarını izliyoruz diye düşündünüz mü? Evlerin yenilendiği final gününde olmadık tepkileri vermek için çok uğraşıyor olmalılar. Tabii ki istisnalar kaideyi bozmaz. Belma hanım program boyunca yaptığı aşırı hareketler ve saçma sapan konuşmalarla birçok insanın tepkisi topladı. Eşinin işlettiği çamaşırcı dükkanında iç çamaşırlarıyla yaptığı hareketler bir yana, kanalın bunları yayınlaması bir bayağılıktır. Belma hanım iki lafı bir araya zor getirirken sürekli dağınık haliyle kamera önündeydi. Final günü geldiğinde bu kadınların bir de kuaföre gidip saç yaptırmasına anlam vermek zor. Bir de programda ilk kez görülen 3-4 kıyafet arasından hangisini giyeceğine karar vermesi de yine izleyiciler önündeydi. Kuaförde saçlarını yaptırdıktan sonra kıyafetleri tek tek deneyip bir manken edasıyla gösterdi. Bu hareketleri çok yadırgandı, ayıplandı ve hatta psikolojik rahatsızlıkları olduğu söylendi.

Burası bir dünya kanalı ve izleyen çok insan varken herkes hareketlerine dikkat etmeli. Psikolojik araştırmalar yapanlar için deney malzemesi olabilecek birçok insan tanımaya devam edeceğiz gibi görünüyor.

evimsahanebelmahanim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir