Visco Yastık Yıkanır Mı?

Artık visco yastıklar çok tercih edilen yastıklar arasında. Doğru kullanılırsa çok uzun ömürlü olabilen bir yastık türüdür. Visco yastık yıkama konusunda sizlere bilgiler vereceğiz.

Visco yastıklar doğal olarak hipoalerjenik olduğu için bakteri ve tozlara karşı dayanıklıdır. Yani çok da kirlenmesi söz konusu değildir. Dış kılıfın kullanılması ve sürekli temizlenmesi doğru olacaktır. Yastığın kendine has bir kokusu bulunduğu bilinmekle birlikte bu kokunun da bir süre sonra iyice azalıp yok olabileceği bilinmelidir.  Visco yastık temizliği Visco yastıkların yıkanması sakıncalı olup yıkanmamalıdır. En doğru temizlik yöntemi vakumlama yöntemidir. Temizlemek için yıkama yapmak yerine ıslak bir bez ile silerek lekelerden ve kokudan kurtulabilirsiniz. Visco yastık için su temasının çok zararlı olabileceğini unutmayınız.

Özellikle visco yastıklarda oluşabilecek kokuları yok etmek amacıyla, kabartma tozunu su kullanmadan en az bir saat beklemesine izin verdikten sonra vakumlama (süpürge yardımı ile) veya fırçalayarak temizleyebilirsiniz. Bu şekilde yastığınızın taze ve temiz kokmasını sağlayabilirsiniz.

Ancak yastığınız aşırı derecede kirlenmişse soğuk suda sıvı el sabunu kullanılarak yıkamayı deneyebilirsiniz. Bazı yastıklara bu da zarar verebilmekte olup dikkat edilmelidir. Diğer tüm yastıklarda da içinde ne olduğu bilinmeden yıkama yapılmamalıdır. Ürünlerin üzerindeki yıkama talimatlarına uyulmadığında ömrünü çok çabuk yitirebilecektir. Visco yastıkların yıkanması doğru değildir ve özellikle sıcak su ile yıkandıktan sonra şekil alma özelliğini kaybedip bozulacağı bilinmelidir.

Visco yastık makinede yıkanır mı ?
Hayır makineye kesinlikle atılmamalıdır. Bu işlem yastığın bozulmasına neden olacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir