Tylol Hot Günde Kaç Kez İçilir?

Kış mevsiminde hastalıktan ne kadar kaçsak da sonunda yakalanıyoruz. TYLOL HOT isimli ilaç grip ve soğuk algınlığı olduğunda akla ilk gelen ve gerçekten faydasını hızlıca gösteren ilaçlardan biri. Grip, soğuk algınlığı ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarının sebep olduğu vücut kırgınlığı, baş ağrısı, burun akıntısı, hapşırma, ağrı ve ateş gibi durumların hepsinin tedavisinde kullanılmaktadır. Her ne kadar zararlı olduğu gibi haberler çıksa da bu ilacın tedavi edici özelliği var ve zararı tespit edilmiş değil. Ancak aşırı kullanım her şeyde olduğu gibi bu ilaç için de geçerli.

Tylol hot günde kaç kez içilir ? 6 saat ara ile tekrar kullanılabilir. Günde 4 dozdan fazla kesinlikle kullanılmamalıdır. Tylol Hot günlük kullanımı 4 dozdan fazla olmaması durumunda zararlı bir etki göstermeyecektir. Tylol Hot kaç gün kullanılır diye sorulursa da bu ilaç rahatsızlık geçene kadar kullanılabilir. Aşırı kullanımı karaciğer rahatsızlığına neden olabileceği gibi ölüme dahi sebep olabilir yani ciddi bir duruma neden olabilecektir.

Yan etkileri de mevcut olup bu etkiler arasında uyku, deri reaksiyonlan, idrar retansiyonu, uyku bozukları olabilmektedir. Bu ilacın Amerika ve farklı ülkelerde yasaklandığı haberleri çıkmıştı ve bunların asılsız olduğu açıklanmıştı. Bu ürünle ilgili herhangi bir yasaklanma ve zararlı olduğuna dair araştırma bulunmamaktadır. Dikkat edilmesi gereken dozaşımı yapılmaması durumudur. Paracetamol içeren bir ilaç olduğu unutulmamalıdır. Bir ilaç olduğu bilinerek yeterli ve kontrollü kullanım yapılmalıdır. Tylol Hot günde kaç dez içilir şeklinde doktorunuza da danışmanız gerekebilir.

Bizim tarafımızdan verilen bilgiler bilgi amaçlı olup kesinlikle sağlık tavsiyesi olmamaktadır. Herhangi bir hastalığınız varsa veya farklı sorularınız varsa lütfen kullanmadan önce doktorunuzdan bilgi alınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir