Sivrisinek Isırıklarına Çözümler!

Özellikle yaz aylarında sinekler evlerimizde bizleri daha çok rahatsız ediyor. Açık havada kalındığında sinek ısırıklarına maruz kalmak daha kolay olsa da eve giren bir sivrisinek gecenizi kabusa çevirebilir. Kaşıntısıyla sizi rahatsız eden sinek ısırıkları, kendinize engel olamadığınız durumlarda yara haline gelebilir. Bir sinek ısırığı oluştuğu zaman yapılabilecek birkaç şey vardır. Bunlardan birincisi tabaka halinde kalan bir bebek pişik kremini ısırık üzerine sürmek olabilir. Havayla teması kesilen bölgede kaşınma hissi ortadan kalkacaktır.
Evde pişik kremi yok, bebek de yok diyorsanız size başka bir doğal çözüm yolunu açıklıyoruz.

Sivrisinek ısırığı kaşıntısını geçirmenin doğal yolu:
Bir kaşık karbonatın üzerine bir kaşık su ekleyip karıştırın. Karışıma peçeteyi veya kağıt havluyu batırın. Sinek ısırığının olduğu bölgeye bu peçeteyi koyarak bekletin. Kaşıntının hemen geçtiğini göreceksiniz.

Sinekkovar programlar yazılımlar işe yarıyor mu?
Anti Mosquito
isimli küçük ve ücretsiz bir yazılım, yaydığı ses sayesinde sivrisinekleri ortamdan uzaklaştırdığını iddia ediyor. Kurulum gerektirmeyen yazılım arka planda çalışıyor. Program insan kulağının işitemeyeceği bir ses çıkarıyor. Bu sesi sineklerin duyduğu ve ortamdan uzaklaştıkları söyleniyor.

Sineklerden nasıl korunabiliriz?
Saf vanilya da sineklerden korunma olarak kullanılabilecek yöntemlerden birisi. Nabız noktalarına sürülen vanilya yağı bir anlamda sizi görünmez kılacak ve ısırıklardan kaçınmanızı sağlayacaktır
Sivrisineklerin olmadığı günler ve gecelerin dileğiyle..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir