Çamaşır Makinesinin Temizliği Nasıl Yapılır?

Haftada birkaç gün hatta bazen her gün kullandığımız çamaşır makinelerinin temizliğine yeterli özeni gösteriyor muyuz? Sürekli olarak kirli çamaşırlara maruz kalan makineler kireç ve pas tehlikesi altında olabilir. Çamaşır makinesinin kazanının içerisinde birçok delik vardır. Bu deliklerden sular giriş yapar ve durulama, sıkma zamanlarında da yine bu deliklerden sular çekilir.

Yıllarca temizleme yapmaksızın kullanılan makinelerin zamanla çamaşırları iyi yıkamamaya başladığına tanık olmuşuzdur. Temizliği yapılmayan bir ürünün işlevini kaybetmeye başlaması olağandır. Ne kadar deterjan değiştireseniz de çamaşırlarınız istediğiniz kadar temiz olmayabilir. Sebebi kazanın ve giderlerin kirlenmiş olması olabilir.

Rutin olarak en azından 3 ayda bir makine içi temizlik yapılmalıdır. Makine temizliği yapıldığında eşyanın ömrü de uzamaktadır. Evdeki malzemelerde çamaşır makinesi temizliği yapılabilir. Piyasada satılan kimyasal içeren ürünler olsa da doğal ürünleri kullanmak daha faydalı olacaktır.

Çamaşır makinesi temizliği nasıl yapılır?
Gerekli malzemeler: 1 paket limon tuzu, 1 su bardağı elma sirkesi.
1 paket limon tuzunu çamaşır makinesinin deterjan gözüne koyun. Elma sirkesini de çamaşırları koyduğunuz kazana ekleyin. Makineyi boş bir şekilde 60-70 derecede çalıştırın. Makine çalışırken içine baktığınızda çıkan suyun rengini gördüğünüzde gözlerinize inanamayabilirsiniz.
Sağlıklı günler..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir