Robot Süpürge Tavsiyeleri

Elektrikli süpürgeler ev için en önemli cihazlardan biriyken artık insana ihtiyaç duymadan çalışabilen robot süpürgeler evlere girmeye başladı. Bu akıllı robot süpürgeleri siz evde yokken dahi telefonunuzla uzaktan kontrol edebiliyorsunuz. Eve gelmeden önce temizliği başlatarak siz gelmeden temizlenmiş hale getirebiliyorsunuz.

Ev içinde yerde bulanan tüm katı ve sıvı maddeleri hazneye biriktirebilmekte olan robot süpürgelerin farklı çeşitleri bulunmaktadır. Şarjı bittiğinde yerine giderek kendini şarj edebilen modelleri de bulunan bu süpürgeler artık evlerde yerini alıyor. Yeni çıkan cihazların bazılarında da bezle silme özelliği de bulunuyor ve nemli bezle temizlik yapabiliyor. Zaman ayarı yapıldığında, istenilen saatte otomatik olarak temizliği yapıp yerine gidiyor. Bu cihazlar o kadar akıllı hale geldi ki evcil hayvan dışkısı, yerdeki kablolar vs gibi her şeyi tanıyıp dokunmadan yanından geçebiliyor. Merdiven gibi yerlerden düşmüyor ve girmesini istemediğiniz yerleri tanımlayarak buralara yaklaşmamasını sağlayabiliyorsunuz.

Akıllı robot süpürgeler her ne kadar geleneksel süpürgeler kadar derinlemesine bir temizlik yapmasa da genel ve kabaca temizlik için yeterli olabiliyor. Çok titiz olanlar için tavsiye etmiyoruz çünkü tatmin edici bir temizlik performansı yok bu cihazların. Normal elektrikli süpürgelerin yerini ileride tam anlamıyla alır mı bilemiyoruz ancak şuanda dahi sadece bu cihazlarla temizlik yapanların sayısı artmaya başladı.

Piyasada birçok marka bulunsa da en gelişmiş cihazları üreten marka i-robot olarak bilinmektedir. Xiaomi markası da artık her alanda kendini gösterdiği gibi robot süpürge alanında da oldukça iddialı. 4000-5000 TL civarlarında robotlar bulunuyorken 1000-1500 TL civarında da cihazlar bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir