İşkenceci MasterChef Murat Özdemir Gözaltına Alındı!

Acun tarafından ünlü edilen ve MasterChef yarışmasından diskalifiye olan yarışmacı isim Murat Özdemir Instagram hesabından papağana eziyet ettiği bir video yayınlandı. Bu videoyu görenler hayrete düşerek Twitter üzerinden paylaşımlar yaparak suç duyurusunda bulundu. İnfiale neden olan bu gelişmeler üzerine Polis, şahsın evine baskın yaparak gözaltına aldı. Gözaltına alınma anlarında da görüntülerde halen “Acun Acun” dediği görülüyor.

Videoda papağanın boğazını sıkıyor ve küfürler ediyor. Bu kendini bilmez kişi videoda papağana Acun demesini söylüyor ve küfür ederek boğazını sıkıyor. Nasıl bir pirim yapmaya çalıştığı bilinmez ancak akıl sağlığı yerinde olmadığı kesin.

Bu kişinin işkence yaptığı papağana da polis tarafından el konuldu. El konulan papağanın İstanbul Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerine teslim edileceği öğrenildi. Kişinin akıl sağlığının yerinde olmadığı aşikar ve tedavi altına alınması şart. Bu kişinin kızını dövdüğü, mala zarar verme ve aile içi şiddet gibi suçları ve sabıkası bulunduğu da öğrenildi. Mahallelinin de bu kendini bilmez kişiye tepkili olduğu görüldü.

Gelişmeler üzerine Ilıcalı, Twitter üzerinden “Hayvanlara yapılan zulmü lanetliyorum, yüce yargının bu insan müsveddesi için gerekeni yapacağına inanıyorum” şeklinde bir tweet attı. İşkencenin her türlüsü yanlış ve insana da hayvana da yapılsa son derece yanlış ve cezasız kalmamasını temenni ediyoruz. Bu gibi kişilere pirim vermemek toplum olarak yapmamız gereken en doğru hareket olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir