Pastil Günde Kaç Defa Kullanılır?

Hava değişimleri, mevsim geçişleri veya kışın en sert günlerinde boğaz ağrısı çekilebilir. Öksürükle birlikte gelen ses kısıklığının sebebi bazen faranjit olabilir. Sesin tamamen kısılmasına, konuşurken acı hissetmeye sebep olan hastalık halinin çözümü her zaman antibiyotik olmayabilir. Bazen doğal yöntemler kullanmak da çözümdür. Evdeki bitkisel malzemelerin yeterli olmadığı durumlarda boğazı rahatlatan pastiller imdada yetişir.

pastil gunde kac tane alinir

Piyasada çok fazla sayıda ve çeşitte pastil bulunur. Markalar arası içeriğe göre aromaları da değişir. Fiyat olarak geniş bir yelpazeye sahip olan pastillerden sevdiğiniz tadı veya bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz. Pastil günde kaç adet alınır? sorusunun cevabı için maksimum 5 adet demek doğru olabilir. Her şeyin fazlasının zarar olduğu düşünülürse tadında bırakmak gerektiğini unutmayın.

Pastil ne işe yarar?

Pastiller, tahriş olmuş veya iltihaplanmış olan mukozayı rahatlatan bir madde içerirler. Özelikle bal ve mentol içeren pastilleri kullanmak yararlı. Bal, soğuk algınlığı ve boğaz ağrısı için en iyi koruyuculardan. Aynı zamanda doğal bir öksürük giderici olarak da bilinir.

Pastil ne zaman kullanılır?

Boğazda hissedilen yanma, tahriş, ses kısıklığı, yutkunma zorluğu gibi farklı sorunlara çözüm için kullanılır. Özellikle kış aylarında karşılaştığımız bu durumları gidermek için Kulak burun ve boğaz hastalıkları uzmanları, boğazınızı rahatlatmak amacıyla pastil kullanabileceğinizi belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir