Organik Çay Nedir?

Artık meyve ve sebzelerin hormonlu olmasından şikayetçiyiz. Organik ürünler de normalinden daha değerli olmakta ve daha pahalı fiyatlara satılmaktadır.

Özellikle şehirde yaşayanlar artık her sebze ve meyvenin organik olanını arıyor. Artık çayın da organik olanı mevcut ve her yerde satılmaya başlandı. Peki organik çay nedir ?

Organik çayın diğer çaylardan farkı, yetiştirilme tarzı olmaktadır. Organik çay, doğal ortamda, doğal gübre ve doğal kaynak suyu ile yetiştirilmektedir. Bu kadar doğal olmasından dolayı da normal çaydan çok daha fazla kokmakta ve daha lezzetli olmaktadır. Eğer ki çay tiryakisi iseniz organik çayı alıp denerseniz farkının olduğunu mutlaka anlarsınız.

Buradan anlayabileceğimiz şu ki organik çay çok daha sağlıklı ve lezzetli iken bu zamana kadar içtiğimiz çaylar kimyasal gübrelerle üretilmekteydi ve biz bu zararlı maddelere maruz kaldık. Ülkemizde organik tarım yapanlar için ve özellikle çay yetiştiricileri için destek mevcuttur. Çaykur organik tarımın gelişmesi için üreticiye teşvik paraları vermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir