Mor Şampuan Nedir?

Adından da anlaşıldığı gibi bu şampuanın rengi mor. Bilenler ve kullananlar olsa da ilk kez mor şampuanı duyuyor olabilirsiniz. Saçları açık tonlarda olanların kullandığı bir şampuandır. Daha çok profesyoneller kuaförlerde uygulamaktadır. Bilinen şampuan markalarından birinin piyasadaki marketlerde satışına başlamasıyla ürünün adı daha çok duyulmaya başladı.

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?
Saçlarının rengi açık sarı veya gri tonlarında olanlar kullanılır. Mor şampuan saç rengindeki çiğliği alıyor yerine daha canlı ve küllü yani olmasını istediğiniz rengi veriyor. Bu şampuan saçta zamanla oluşan turuncumsu tonların oluşmasını engelliyor.
Birbirlerine zıt olan mor ve sarı rengi sayesinde sarı saçların ortaya çıkardığı yansımalar yok olacaktır.
Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan piyasaki ulaşılması en kolay olan mor şampuandır. Ünlü kozmetik marketlerinden uygun fiyatlara alınabiliyor.
Mor şampuanın içerisinde mor pigmentler bulunuyor. Bu pigmentler, saç renginin nötrleşmesini sağlayıp saçtaki istenmeyen tüm yansımaları ortadan kaldırıyor. Saç mor pigmentin etkisiyle soğuk yansımalara kavuşuyor.

Mor Şampuan Ne Sıklıkla Kullanılır?
Diğer şampuanlar gibi ıslak saça uygulanarak köpürtülür ve durulanır. Yıkama esnasında mor görünse de durulandıktan sonra mor renk kalmaz. Haftada 2 kez uygulanmalıdır. Yani diğer şampuanlar gibi her gün kullanılmaz. Bundan fazla kullanılması saç renginde koyulaşmaya yol açar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir