Cam Balkon Yapılırken İzin Alınmalı!

Baharın gelmesiyle birlikte herkes yapacağı tadilatlara başlama kararı aldı. Ama dikkat edilmesi gereken bir şey var ki Yargıtay’a göre ortak alan olan ve cam balkon gibi tadilatı yapmak için komşularınızdan rıza almanız gerekiyor. Yargıtay’ın aldığı bu karara göre kat maliklerinin beşte dördünün yazılı rızasının olması gerekiyor.

cam balkon izin

Bilindiği üzere cam balkon uygulaması çok sık tercih edilmeye başlandı. Yapılmasındaki amaç, yalıtım, kirliliği önleme ve alan genişletmek. Ancak bu gibi uygulamayı yapmadan önce binadaki diğer komşulardan rıza almak gerekli.

Aynı zamanda tüm tadilatlarda diğer komşuları çok fazla rahatsız etmeden ve aşırı gürültü oluşturmadan yapmaya dikkat edilmesi gerekmektedir. Gürültü durumunun çok fazla olması ve diğer komşuları ilgilendiren ortak alanlarda komşulardan izin alınmadan yapılan tadilatlarda hakkınızda şikayetçi olunması durumunda suçlu duruma düşmeniz olasıdır. Komşulardan sözlü değil yazılı izin alarak bir tadilat yapmanız ileride başka sorunlarla karşılaşmanız gibi durumların önüne geçecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir