Kişilik Bozukluğu Yaşıyor

Vücut Bütünlüğüne İlişkin Kimlik Bozukluğu, yaşayan kişiler var. Gerçekten çok kötü bir hastalık ve sonuçları tahmin edilemez hale gelebiliyor. Bu hastalık, kişilerin bedenlerindeki bazı bölümlerin kendilerine ait olmadığını, bütünlükleri dahilinde o bölüme yer olmadığını düşünmeleri anlamına geliyor.
Dailymail’in yaptğı habere göre ABD’de yaşayan 30 yaşındaki Jewel Shuping, çocukluğundan beri kör olmanın hayalini kuruyordu. Hatta öyle ki 18 yaşındayken sokaklarda siyah güneş gözlüğü ve değnekle yürüdüğü söyleniyor.
Shuping, hayalini kurduğu hayata gözlerine kimyasal deterjan dökerek kavuştu. İnsanları şok eden bu karar, onu dünyada en çok mutlu eden şey oldu. Şimdi halinden çok memnun olduğunu söylüyor. Ailesi onu evlatlıktan reddetmiş.
koroldu
“Üç-dört yaşlarımdayken geceleri annem beni hep salonda yürürken bulurdu. Bu arada ben 6 yaşımdayken, eğer kör olursam kendimi daha rahat hissedebileceğimi düşünüyordum” diyen Shuping, “Küçükken güneşe uzun süre bakarsam, gözlerimin hasar görebileceğini söyleyen annemin ardından saatlerce güneşi izlerdim” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir