Kırk Yama (Patchwork) Örtü

Minik örtülerde Patchwork modası.

Hem evimize renk katmak, hem de kış günlerinde üzerimize almak için kullandığımız minik örtüleri neden kendimiz yapamayalım?

İşte hem sevimli hem de şık örtülerin yapılışı.

1920381_658175380909436_1150500398_nÖncelikle bol bol renkli ve desenli kumaşa ihtiyacınız var bunların tercihi size kalmış tek renk de kullanabilirsiniz tabi. Bir de örtünüzün tabanını oluşturacak 1.30-1 m boyutunda 2 parça tercih ettiğiniz renkte bir kumaş ve aynı boyutta kağıt elyaf.

Çiçekler toplam 7 adet altıgen parçadan ortaya çıkıyor. Büyüklükleri size kalmış ama biz 4cmlik kullandık. Bir tane kağıda çizip onu keser ve diğer parçaları da buna göre ayarlarsınız daha doğru olacaktır. Kestiğiniz altıgenlerin uçlarını içe doğru katlayıp dikiyorsunuz, hepsini bu şekilde yaptıktan sonra çiçeğin göbeğini oluşturacak parçanın etrafına dikmeye başlayın. Bu şekilde 15 adet çiçek işinizi görür.

Daha sonra örtüyü oluşturmak için aldığımız kumaşların arasına kağıt elyafı yerleştirerek dikiyoruz. Elyafın kaymaması için aralara birer düğüm atmayı unutmayın. Son olarak da hazırladığımız çiçekleri istediğimiz gibi yerleştirip örtüye sabitledikten sonra güle güle kullanıyoruz. 🙂

Ve Son hali yani yorganlama yapılmış, yapraklarının eklenmiş haliyle bebek örtünüz hazırr =)

kirkyamaortu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir