Kilo Verdi, Yenilendi!

İnsan kilo vermeyi kafasına koyunca gerçekten başarıyor. “Çok kilom var asla veremem” diye düşünmeyin. Çünkü size doğal yollarla bıçak altına yatmadan 130 kilodan 78 kiloya düşen azimli bir kadının hikayesini yazacağız. Burcu Hanımın yaşadıkları ve sonrasında yeni görünümüyle olan mutluluğu herkese örnek olacak.
Instagram’da hirsli_gelin ismiyle yaşadıklarını paylaşan hanımefendinin kilo problemi küçüklüğünden beri olan bir sorundur.  Anne ve babası ona fazla kiloları yüzünden hep baskı yaparlar. 13-14 yaşından itibaren diyet yapar. Yaş itibariyle kilo bilincinde olmadığı için gizli gizli yemeye devam eder. Bakkaldan aldıklarını çantasına koyar, gizlice banyoda yediğini bile söylüyor. Ailedeki baskı yüzünden aynı sofraya bile oturmadıkları olur. Fazla yediğinde babası bir şey söylerse çok kırılır. Tersini yapma isteğiyle daha cok yemek yemek ister. En zoru ise lise dönemi oluyor. İnsanların dalga geçmesi ailenin “Zayıfla genç kızsın sen, yeme diyet yap” gibi baskıları psikolisini bozar. Babası onunla dalga geçerek onu hırslandıracağını düşünse de, o alaycı sözler içinde bir yara olarak kalır.

kilovermehikayeleri

Fazla kiloları yüzünden liseyi bile okuyamaz ve bırakır.  22 yaşına geldiğinde bir karar alır. O gün iş yerindeki çalışanların boy ve kiloları istenir. O güne kadar kilo takıntısı yüzünden tartılmayan hanımefendi, herkesin içinde 130 kilo çıkınca çok utanır. İlk defa kendi isteğiyle bir diyetisyene gider.
Bunun sonunda da 1,5 yıl gibi bir sürede 130 kilodan 78 e düşer. Yani toplamda 52 kilo verir. İlk dönemlerde 5 ay diyetisyene devam ettikten sonra bırakır. Sonrasında artık kendi kendisinin diyetisyeni olur. Diyet ile birlikte sabah aksam yürüyüş yapar. Akşam 6 dan sonra asla bir şey yemez.
Şu anda da hala diyete devam ediyor. Artık vücudunu tanıyıp ne yiyeceğine karar verecek olgunluğa erişmiş ve diyetisyenden de yardım alıyor. Hedefi 58 kiloya ulaşmak. Spor da yapmaya başlamış.

52kiloverdi

Kilo verdikten sonra hayatının çok değiştiğini söylüyor. İnsanların ona bakışının bile değiştiğini düşünüyor. Eskiden fazla kiloları yüzünden geceleri ağladığını ifade ediyor.
Yeni haliyle hayatla barışmış ve şu an nişanlısı olan hayatının aşkıyla yazın evlenme planları yapıyor. Liseyi de açıktan bitirir. Şu anda da üniversite okumaya devam ediyor.
Fazla kilolarını verince yepyeni bir insan olmuş. Gerçekten birkaç yaş gençleşmiş. Ona yeni hayatında başarı, mutluluk dolu günler diliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir