Nevresim Nasıl Yıkanır?

Nevresimleri yıkamak için kirli gözükmesini asla beklemeyin. Herhangi bir kir gözükmese bile yılda en az iki kez yıkamanızı tavsiye ediyoruz. Hatta alerji ve diğer bir hastalığınız varsa daha sık yıkama yapmalısınız. Daha önce yıkamadıysanız yıkarken dikkat etmeniz gerekmektedir. Nevresimler de kıyafetler gibi yıkandıktan sonra çekebilir veya zarar görebilir. İlk kullanımdan önce yıkamanız hem fabrikasyon kimyasallardan temizlenmesini sağlayacak hem de yumuşacık olmasını sağlayacaktır. Nevresim nasıl yıkanır ?

Nevresim takımını doğru yıkarsanız yıpranmaz ve daha uzun süre kullanılabilir. Çok sıcak su ile yıkandığında çeker, solar ve yıpranır. 40 derecede yıkamak en doğru sıcaklık olup enerji tasarrufu da sağlanacaktır. 40 derecede yıkamak kirlerin çıkması için de yeterli bir sıcaklıktır. Ambalaj veya etiket üzerinde farklı bir talimat varsa mutlaka bu kontrol edilmelidir. Renklileri ve beyazları ayırmanız halinde renkleri de koruyabilirsiniz. Eğer ki ağır bir leke varsa bu lekeyi çıkarıp sonrasında yıkamak için çamaşır makinesine atabilirsiniz.

Kaliteli bir deterjan kullanarak doğru sıcaklık derecesinde yıkamak nevresimlerin ömrünü uzatacaktır. Yumuşatıcıların da kumaşa zarar verdiğini asla unutmayınız. Nevresimi ters çevirerek ve top haline getirerek baskılarının bozulmamasını sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir