Geri Dönüşüm Tuvalet Kağıdı Üretildi

Geri dönüşüm, doğayı korumak adına bazı ürünlerin tekrar elden geçirilip insanların yararına sunulması hadisesidir. Plastikler, kağıtlar, kumaşlar geri dönüşüme uğrayarak yeniden kullanılma olanağı sağlanır.

Geri dönüşüm tuvalet kağıdı
Marketlerde görüp şaşırdığımız bir geri dönüşüm ürünü olan tuvalet kağıtlarını bilmeyenleriniz vardır. Ecco markalı tuvalet kağıdı “Yeşil Doğa” sloganıyla geri dönüştürülmüş kağıtlardan üretiliyor. Fiyatı da diğer tuvalet kağıtlarına göre çok uygun. “Doğayı yaşatmak senin elinde” diyen üreticileri 24 adet tuvalet kağıdını 23,99 gibi bir fiyata satıyor.
Geri dönüştürülmüş kağıtları tuvalette kullanma fikri kulağa hoş geliyor mu? =)

Atık kağıt geri dönüşüm döngüsünde hammadde olarak kabul edilir. Herhangi bir kullanım alanında fonksyinonu tamamlayarak kullanılamayacak halde olduğu için elden çıkarılarak atılan tüm kağıt çeşitleri ve kartonlar atık kağıt olarak kabul edilir. Bunun yanında gazete matbaalarından çıkan hatalı gazete baskıları ve baskı fazlası gazete kağıtları da atık kağıtlar olarak görürler. Buna karşılık tek kullanım için tasarlanmış emici kağıtlar ve hijyen amaçlı kullanılan kağıtlar hijyen ve sağlık nedenlerinden dolayı geri dönüştürelemedikleri için atık kağıt olarak kabul edilmezler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir