Granit Tencere Bulaşık Makinesinde Yıkanır Mı?

Teflon tencere, seramik tencere derken son furya da granit tencereler oldu. Ne kadar çizilmez olarak satılan ürünler olsa da bu kaplama da aşırı zorlama olduğunda çizilebilmektedir. Doğru kullanımla birlikte kaplamanın ömrü çok daha uzun olabilmektedir. Yanlış kullanım kaplamanın çok erken bozulmasına neden olabilmektedir. Elde yıkandığı takdirde hiçbir sorun olmayacaktır. Her tencere, tavanın yıkandığı gibi rahatça yıkanabilir.

Granit tencere bulaşık makinesinde yıkanır mı ?

Özellikle granit tencereler bulaşık makinesinde mümkün olduğunca yıkanmamalıdır. Makine deterjanı ve parlatıcı gibi maddeler granit kaplamanın bozulmasına neden olacaktır. Tencerenin kaplamasındaki bozulma gözle görülmese bile bir süre sonra bulaşık makinesinde yıkanmasından dolayı kaplama bozulacaktır ve yapıştırmaya başlayacaktır.

Tencerenin dibinin yapışması kaplamanın bozulduğu veya üretim hatası olduğu anlamına gelmektedir. Fakat yeni teknoloji ile üretilen granit ürünleri çok daha kaliteli olduğu için bulaşık makinesinde kolayca sorunsuz yıkanabilir. Herhangi bir tava tencere satın alacaksanız bulaşık makinesinde yıkanıp yıkanmadığını mutlaka öğreniniz. Kaplamanın bozulabileceği gibi tencere kulpları da bozulabilecektir. Yıkamadan önce mutlaka kullanma kılavuzu okunması gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir