Kombi Tasarruf Cihazı Hakkında

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte ısınma ihtiyacının artmasıyla birlikte doğalgaz faturaları oldukça kabarıyor. Artan doğalgaz faturalarına da her insan kendince çözümler arıyor. Bu çözümlerin içinde, gece kombiyi kapatmak, sürekli kısık derecede tutmak ya da evde olmadığınız sürede hiç yakmamak gibileri var. Ancak bu yöntemlerden hiçbiri tatmin edecek boyutlarda tasarruf yapmayı sağlamadığı gibi evde üşümemize sebep olmuştur. İş o kadar ilerledi ki tasarruf için üşümeyi bile göze alacak hale geldik.

Wattsu adındaki tasarruf cihazı, kombiyi otomatik olarak yönetiyor ve gün bazlı olarak %57 oranına kadar tasarruf sağlayabiliyor. Küçük ve oldukça becerikli bir cihazdır. Kombi tasarruf cihazları yorumları internette oldukça yorumlu gözüküyor.

Bu cihaz, kombilerin ateşleme anlarından bağımsız olarak su pompalanmasını engelleyerek, eve sıcaklık veren peteklerdeki suyun devirdaimini durdurmaktadır. Sürekli dolaşımda olması, daha fazla enerji tüketimine neden olmaktadır. Arabalarda olduğu gibi start stop sistemi gibi her ateşlemeden sonra devirdaim yapan su pompası kapatılmakta ve sıcak sudaki enerji peteklere hapsedilmektedir.

Su dolaşımının durdurulmasıyla peteklerdeki sıcak suyun daha geç soğumasını ve sahip olduğu ısıyı da korumasını sağlar. Isı kaybının başka bir sebebi de evin içindeki sıcaklık değeri ile dış ortamdaki sıcaklık değerindeki farktır. Bu fark arttıkça da ısı kaybı artmaktadır. Havanın sıcak olduğu günlerde kombi kısılmazsa kombi en yüksek kapasitede çalışır ve daha fazla enerji harcar. Enerji kaybının artmasının asıl sebebi budur. Bu cihaz kombinin başında bekleyen bir kişi gibi, dış ortam sıcaklığına göre kombiyi ayarlar ve en düşük seviyelerde enerji harcanmasını sağlar.

Kombilerde minimum enerji ile maksimum verim sağlanması için bu cihazlar oldukça başarılıdır. Türkiye genelinde 5 yıllık çalışmanın sonucunda yapılan bir cihazdır. Her türlü kombiye uyum sağlayabilmektedir. Cihazın üreticilerini en çok mutlu eden ise çevre dostu bir cihaz olmasıdır.

Bu cihaz % 16 ile %57 aralığında enerji tasarrufu sağlamaktadır. Aynı zamanda elektrik tüketiminde %40 oranlarında tasarruf sağladığı gibi aynı zamanda yüksek voltaj koruyucu bir regülatör görevi de görmektedir. Kuruluma ve ayarları çok kolay olan ve teknik bilgi gerektirmeyen bir cihaz olup kurulumu 15 dakikada yapılabilmektedir. Mevcut iklime göre otomatik olarak algılama yapmakta ve bütçenizi korumaktadır. Cihaz elektrik kesilip tekrar geldiğinde 5 saniye kombiye elektrik vermez bu kombiyi korur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir