Farz Edin Ki İsmi “Anne”

Kayınvalidenize hala “anne” diyemiyor musunuz? Diyemediğiniz için içiniz içinizi yiyor mu? Belki sizin içiniz rahat ama eşiniz veya nişanlınız size baskı yapıyor olabilir. Söylemenin bir yolunu arıyor olabilirsiniz.
Öncelikle karşı tarafın annesinin de size “kızım” demesi gerekir. Eğer bu sözü duymadıysanız sizin de ona “anne” demeniz zor olur. En çok kendi annenizi seveceksiniz elbette ki o sizin öz anneniz değil. Bu yüzden, sizinle kan bağını bile olamayan birine “anne” gibi kutsal bir sözcüğü söylemek hiç de kolay olamayacaktır. Bir de girişken, dışa dönük bir mizacınız yoksa bu iş sizin için iyice stres kaynağı olmaya devam eder.

Bu işi kafanızda çok büyütmeyin. Herkesin sizden beklediği bu kelimeye çok büyük anlamlar yüklemeyin. Farz edin ki eşinizin adı “anne” , ona ismiyle hitap ediyormuşsunuz gibi düşünün. Kendi annenize söylediğiniz kelime ile aynı kelime olmadığını düşünün.
Bir kere söyledikten sonra zaten devamı gelecek, daha kolay söylemeye başlayacaksınız. İnanın ki işler çok daha yolunda gidecek. Herkes mutlu olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir