Dondurulmuş Pizza Sağlıklı Mı?

Dondurulmuş gıdalar hızlı yemek pişirmek için sıkça kullanılmaktadır. Hazır olarak satılan dondurulmuş pizzalar da birçok kişi tarafından tercih ediliyor ve tüketiliyor.

Genelde her mevsim olmayan sebzeler dondurulup doğal olarak saklanabilir. İstenildiği zaman dışarı çıkmadan derin dondurucudaki dondurulmuş gıda kolayca tüketilir. Pizza evde de kolayca yapılabilecek bir yiyecek olduğu için malzemeler de mevcutsa kendiniz yapabilirsiniz. Pizzayı dondurulmuş olarak tüketmeyi biz tavsiye etmiyoruz. Sonuç olarak birçok malzeme içeriyor ve bazı malzemeler tadını ve besin değerlerini dahi kaybedebilmektedir. Dondurulmuş pizza veya hazır malzemeler ve hamurla yapılan pizzalar oldukça lezzetsiz olabilmektedir.

Dondurulmuş bir pizzayı satın alırken buzu çözülmemiş olmasına dikkat ediniz. Evde çözünen pizzayı tekrar dondurmayı denemeyin. Pişirmek oldukça zordur ve genellikle iç kısmı çok zor pişer. İç kısım ıslak gibi kalmasın diye oldukça uzun süre uğraşabilirsiniz. Mikrodalga fırın hazır pizzayı pişirmek için yeterli olmamaktadır ve istenilen şekilde pişmemektedir. Hazır pizzayı mini fırında tam kıvamında pişirebilirsiniz. Ayrıca tavada da pişirmenin mümkün olabileceğini söyleyebiliriz. Ancak hiçbir zaman pizzacıdan alınan pizzalardaki lezzet ve kıvamı dondurulmuş pizzalarda bulamazsınız.

Satın aldığınız  hazır pizzanın içeriğine mutlaka bakın, aşırı katkı maddesi içeren ürünleri tercih etmeyiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir