Bu Kitabı Çocuğunuzdan Uzak Tutun!

Bir masal kitabı gündeme bomba gibi düştü! Kitabı yazan, düzenlemesini yapan, tasarlayan kimler varsa acilen psikolojik tedavi görmeli. Hatta Bakanlık bu işe mutlaka el atmalı.
Kitabı yazan insanın ortalıkta dolaşması bile sakıncalı! Üstelik kitabın yazarı öğretmen! Evet, yanlış duymadınız o bir edebiyat öğretmeni.. Öğretmenlikten men bile edilse yeridir.

Kitabın adı kahkaha gülleri.. Kapak fotoğrafına bakıldığında sıradan bir çocuk kitabı gibi görülse de içeriğindeki ifadeler çok korkunç… Bun kitabı bir çocuğun okuması onun minik hayal dünyasında nasıl izler bırakır hiç düşünebiliyor musunuz?
Çok tehlikeli..
Piyasaya ilkokul 2. ve 3. sınıflar için diye sürülüyor.
İşte kitaptan bazı satırlar..

“Kız kazanın kapağını kaldırınca. gözü ağabeyinin saçlarına takılmış.”
“Ağabeyinin eti asla ağzına değmesin” ve “Kemiklerinin hepsini topla gül ağacının dibine göm”

kahkahagulleri

Kitabın yazarı İhsan Büyükçolak kimdir?
Hayatı ve eserleri hakkında bilgi: 29 Mart 1967 tarihinde İstanbul’un Üsküdar ilçesinde doğdu. İlkokulu (1978) ve orta öğrenimini (1985) İstanbul’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu (1989).
İstanbul’daki çeşitli ilköğretim ve liselerde Türkçe ve edebiyat öğretmeni olarak çalıştı. 1993-1994 yılları arasında Özbekistan’ın Semerkant şehrindeki Urgut Özbek-Türk Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde edebiyat öğretmenliği yaptı. Halen İstanbul’da bir Anadolu lisesinde Türk dili ve edebiyatı öğretmeni olarak görevini sürdürmektedir.

kahkahagulleri2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir