Atiye Dizisine Yoğun İlgi

Önde gelen dizi/sinema filmleri yayıncısı olan Netflix’e aslında bir film kiralama şirketi olarak da bakabiliriz. Aylık belli bir ücret karşılığında sınırsız olarak, Netflix içinde bulunan dizileri, filmleri, belgeselleri izleyebiliyoruz. Bunun için öncellikle bir internet bağlantısına sahip olmanız gerekiyor. İkinci olarak da Netflix aboneliğiniz olmalı. Televizyon veya bilgisayar üzerinden bağlantı kuruluyor.

atiye beren saat

Netflix’teki Türk dizileri
Netflix için hazırlanmış ilk Türk dizisi olan Hakan- Muhafız‘ın başrolünde Çağatay Ulusoy vardı. İlk sezon heyecanlı başlasa da ikinci sezonda pekçok izleyici diziyi beğenmediğini söyledi.
Netflix’e özel hazırlanan ikinci dizimiz Atiye-The Gift, sezona çok iddialı başladı. İlk sezonu gösterimde olan dizinin 8 bölümü bulunuyor. Başrollerinde Beren Saat ve Mehmet Günsür’ün oynadığı dizi İstanbul ve Şanlıurfa arasında geçiyor. Gerilim dolu olan dizinin konusu M.Ö. 1000li yıllara kadar gittiği düşünülen Göbeklitepe üzerinde yoğunlaşmaktadır.

Atiye dizisinin konusu nedir?
Küçüklüğünden beri aynı sembolü çizen Atiye adlı genç bir ressamın hayatı konu ediliyor. Atiye’nin tablolarına yansıttığı sembolün Göbeklitepe’deki Antik Kentteki kazılarda bulunmasıyla olaylar gelişmeye başlar. Halüsinasyonlar da gören Atiye’ye önceleri şizofreni teşhisi konsa da ilerleyen bölümlerde neler olacağını söylemek doğru olmaz.
Dizi içinde bazı sevişme sahneler olsa da Netflix dizilerinde bu tür sahneler olmazsa olmuyor. Sanki bir kuralmış gibi, olmak zorunda gibi.
Sizce nasıl bir dizi? Beğendiniz mi?

atiye sembolu

Atiye dizisindeki sembolün anlamı ne?
Dizideki sembolü oluşturmak için dizi ekibi çalışmalarda bulunmuşlar. Eski simya periyodik tablosunu kullanmışlar ve bazı elementlerin işaretlerini birleştirmişler. Civa, arsenik, altın ve antimon birleştirilmiş. Sonucunda bu merak yaratan işaret ortaya çıkmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir