Ağız Yarasının İlacı: Karadut!

Ağız içi yaralar vitamin eksikliği ve diğer birçok sebebe bağlı olarak çıkabiliyor. Ağız yarası çıktığı andan itibaren verdiği acılarla birlikte hayatınızı alt üst ediyor ve siz de bir an önce bu yaranın geçmesini ve normal hayata devam etmeyi istiyorsunuz. Karadut pekmezinin mukozit (ağız içi yaralar) oluşumunu yüzde 38 oranında önlediği, mukozit oluşumunu geciktirdiği ve şiddetini azalttığı belirlendi. Ayrıca karadut pekmezinin gösterdiği etkiyi karadut şerbeti ve karadut reçeli de gösteriyor.

İstanbul Üniversitesi tarafından yapılan araştırma sonucunda karadut pekmezinin mukozit oluşumunu yüzde 38 oranında önlediği, mukozit oluşumunu geciktirdiği ve şiddetini azalttığı, tedavinin 7. haftasında dişetlerinde hassasiyet oluşumunu önlediği, ağrı, disfaji oluşumunu önlediği ve geciktirdiği ve şiddetini azalttığı, özefajit oluşumunu önlediği bulundu.

Biz de denedik ve karadut reçelinin birkaç kez yenmesiyle birlikte ağız yarasının verdiği acı hemen geçiyor. Ağız yarası çoğu insanın sorunu. Siz de arkadaşlarınıza, akrabalarınıza ağız yarası acısı çektiğinde karadut ile kendi kendini tedavi edebileceğinizi söyleyin.

Sağlıklı günler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir