30 Faktör Mü 50 Faktör Mü?

Güneşli günlerde cildimizi korumak için özel bir çaba harcamamız gerekiyor. Güneşin kemiklere iyi gelen ışınlarının yanında zararlı olan kısmından da korunmak gerekiyor. Özellikle çocuklarımızın güneşten kötü etkilenmesini istemeyiz.

Güneş kremi alışverişi yaparken en etkili olanını seçmek istiyoruz. Bu yüzden elimiz hemen en yüksek faktörlü olanlara gidiyor. “50 faktör en iyi koruyandır.” diyoruz. Acaba öyle mi?

Hayır, 50 faktör en iyi koruyandır anlamına gelmiyor. 30 faktörlü bir krem cildimizi en iyi koruyacak kapasitededir. Tabii ki bu kremlerde kimyasallar da var. 30 faktörlü bir krem cildi %93 oranında koruyabiliyor. 50 faktörlü olan ise %96 oranında koruyor. Sırf 3 faktör fazla diye iki kat fazla kimyasala maruz kalmak ister misiniz? Seçim sizin..

Bir de mikro ve nano koruyucular var. Micro olanları cildinize sıktıktan sonra cildiniz onu emmez, beyaz olarak görünür, iyi korur. Nano olan kremler ise cilt tarafından emilir görünmez. Cilt onu emdiği için diğerine göre daha zararlıdır. Mikro kremleri tercih etmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir