2018 Moda Trendleri

Her yıl farklı moda trendleri oluşmaktadır. Moda tutkunu kadınlar da bu trendleri çok yakından takip etmekte. Ben modayı takip etmiyorum diyenler de farkına varmadan modayı takip ediyor ve ona göre giyiniyor. Bu yılın moda trendlerini sizlerle paylaşıyoruz. Bu yıl da moda trendleri arasında eskiye dönüşü görüyoruz. Bu yıl oldukça renkli geçecek gibi görünüyor.

2018 moda trendleri arasında bel çantası trendi, double breasted trendi, hat trendi takım parçalar trendi, patterns trendi, rugan trendi, çiçek desenler trendi, transparan trendi, maksimalist takılar trendi ve tracksuit trendi var.

1.Bel çantası trendi
bel cantasi trendi
Bize 90’lar ve 80’ler modasını hatırlatan bu trend birçok ünlü marka tarafından da işlenerek birçok renk ve modelleriyle karşımıza çıkıyor. Özellikle belimizin inceliği vurgulamak istediğimizde etek ve elbiselerle çok rahat kombinlenebilir.

2.Double breasted trendi
Hemen herkesin dolabında bulunan blazer ceketlerimiz yerini çift taraflı anvelop ceketlere bıraktı bu yeni trendle birlikte hem iş hayatında hem de günlük yaşamda kurtarıcı parçalar olmaya aday görünüyor.

3.Hat trendi
Bu sezon şapkalarda öne çıkan model hiç kuşkusuz denizci şapka modelleri deri, zincir ve farklı renk seçenekleriyle oldukça sık görüceğiz. Aynı zamanda Fransız şapka modelleri inci detaylarıyla romantik tarz seven kadınların vazgeçilmezi.

4.Takım parçalar trendi
Tüm dünyada hızla yayılan aynı renk ve desenlerle ceket pantolon, etek-ceket veya şort ceket olarak kombinlemeyi seveceğiniz bu yeni trend maskülen tarz sevenler için ilgi çekici olabilir.

5.Patterns trendi
Bu desen trendi karşımıza elbiselerde , eteklerde hatta çanta ve aksesuarlarda karşımıza çıkıyor pötikareler puantiyeler dama ve ekose modellerine şimdiden hazır olsak iyi olur.

6.Rugan trendi
2017 moda trendlerinden olan ve 2018’de de devam eden bu trendi elbiselerde kullanabilir dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Ancak cesaretim yok diyorsanız ayakkabı ve çantalarla bu trende katılabilirsiniz.

7.Çiçek/ floral desenler trendi
Bu trend aslında her zaman popüleritesini korumuştur ancak 2018 modasında paperbag pantolonlarda, etek, elbiseler ve hatta çanta ve ayakkabılarla hayatımıza fazlaca giriyor.

8.Transparan trendi
Türkiye’de çok tercih edilir mi tartışılır ancak Kim Kardashian’da görmeye alışık olduğumuz bu transparan trendini sizlerde içerisine giyeceğinizin büstiyerlerle rahatlıkla kombinleyebilirsiniz.

9.Maksimalist takılar trendi
Modayı takip etmeye vaktim Yok diyorsanız bu trend sizin için metalik ,taşlı ,renkli sarkık kolyeler ,eşit olmayan küpeler ve tabiki 90’ların choker modası bu sene de trend.

10. Tracksuit trendi
tracksuit trendi gigiO bildiğiniz eşofmanları unutun… 2018 de paçaları bollaştığı çizgi ve çıt çıt detaylarının bulunduğu hatta yabancı ünlülerin stilettolarla kombinlediği bu alışık olmadığımız yeni trende hazır olun. Gigi Hadid bu trendi oldukça çok sevmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir