Çekirdek Deyip Geçmeyin

Yaz akşamlarında otururken, TV izlerken, deniz kenarında, arkadaş toplantılarında bazıları için olmazsa olmazlardandır çekirdek. Ay çekirdekleri bağımlılık derecesinde sevilen bir yiyecektir. Üstelik katkı maddesi olmayan tamamen doğal bir üründür. Sadece bu değil, psikoloji açısından da faydaları bulunuyor. Hem de vitaminli.
Ay çekirdekleri B1, B5, E ve folik asit içeriyor. Aynı zamanda önemli mineraller arasında yer alan bakır, magnezyum, selenyum ve fosfor açısından da sağlıklı bir besin sunuyor.

Yalnızca çeyrek fincan kadar çekirdek, bu önemli besinlere olan günlük ihtiyacınızın yarısından daha fazlasını karşılayabiliyor. Ay çekirdeklerinde bulunan yağ da, iyi kolesterolü artırabilen, kalp ve kardiyovasküler sistemini koruyan kalp dostu yağlardan.
Panik atak ve depresyon tedavisinde yardımcı Ay çekirdeği, besinler arasında özellikle E vitaminiyle güçlü bir antioksidandır, kardiyovasküler sağlığın korunmasına yardımcı olduğu gibi, çeyrek fincan ay çekirdeği tavsiye edilen günlük E Vitamini alımının yüzde doksanını karşılıyor.
Kardiyovasküler sağlık ve kolesterol korumaya yardımcı olan diğer besinler arasında lignan, arginin ve fenolik asitler de yer alıyor. bu besinlerin alımını artırmanın faydalarını gösteren birçok araştırma yapılmaktadır.
Her şeyin fazlasının zarar olduğunu unutmadan..
Haydi çekirdek yemeye!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir