Tolga Çam Gelinlikleri

Ünlü modacı Tolga Çam henüz 21 yaşında. Mesleğe çok erken yaşta başlamış. Aile mesleği olan terziliğe ilgisi 10 yaşında başlamış. Kendince tasarımlara devam etmiş :  “İlk yaptığım tasarım çok beğenilince kendime olan özgüvenim arttı… Kendimi daha da geliştirdim ve tasarımlarımı marjinal tarzlarda yapmaya başladım…” diyor.

İstanbul Davutpaşa Lisesi’nde okurken ciddi anlamda çizimler yapmaya başlamış. Moda bölümü okumadığı halde boş derslerde defterlerine resimler çizmiş. Sonradan işe adım atınca tasarımlarında dekolteyi çok kullanan Çam’a yurt içinden ve dışından birçok tasarım teklifleri geliyor. Ünlülerle de yoğun olarak çalışıyor. Arzu Yanardağ’ın gelinliğini de yine o dikmişti. Şimdi İstanbul Kültür Üniversitesinde Moda Tasarım bölümünde okuyor. Şu anda da birçok ünlü ismin sahne kostümlerini tasarlıyor.

arzuyanardaggelinlik-tolgacam

Genç yaşında büyük başarılar elde eden Çam bu yılın gelinlikleri hakkında ip uçları verdi. Bu yılın yaz gelinlerinde Fransız danteli çok kullanılacağını, derin sırt dekoltelerinin görüleceğini söyledi. Ayrıca gelinliklerin çok gösterişli olacağının da sinyallerini verdi. Değişik gelinlik tasarımlarına göz atalım.

 

Bir önceki yazımız olan Derin Mermerci'nin Gelinliği başlıklı makalemizde derin mermerci eşi, derin mermerci gelin başı ve derin mermercinin gelinliği hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın