Zayıf Görünmenin İpuçları

Zayıf görünmeyi tüm kadınlar ister. Özellikle de fazla kilolarından şikayetçi olup ne kadar uğraşsa da istediği gibi inceliğe sahip olamayanlar.. Bazen bedenimizdeki fazlalıkları gizlemek için bol giyinmeye çalışırız. Pekii bu yaptığınızın aslında yanlış olduğunu biliyor muydunuz?

Zayıf görünmek için ne giydiğimize dikkat etmemiz gerekiyor. Bakalım neler yapmamız gerek?

İnce görünmek için koyu renkleri tercih edin. Siyah, kahverengi ve mavi gibi renkler sizi daha ince gösterecektir. Elbise seçimlerinizi bu renkler üzerinden yapın.

Boyunuzun uzun ve vücudunuzun zayıf görünmesini istiyorsanız bir beden büyük değil vücudunuzu saran kıyafetler tercih edin. Bol giyindiğinizde daha kilolu gözükeceksiniz. Yani kilom var diye bol giyiyorsanız yanlış yapıyorsunuz.

Büyük aksesuarlardan uzak durun. Özellikle büyük çantalar kullanmaktan vazgeçin. Görünüşünüzü genel olarak etkilediği için saha kilolu görünmenize sebep olacaklardır.

Elbiselerinizi seçerken dik çizgileri tercih edin. Yata çizgiler eninizi daha geniş gösterecektir. Dikey çizgiler hem zayıf hem uzun görünmenizi sağlayacaktır. Kilonuzun yoğun olduğu bölgelerde iri desenler kullanmayın.

Bacak ve basenleriniz varsa eğer düz desensiz çorapları tercih edin. Yüksek belli pantolonlar zayıf görünmenizi sağlayacaktır.

Kumaş seçimlerinizi yumuşak hafif olan kumaşlardan tercih edin. Kalın sert kumaşlar kilolu görünmenizi sağlayacaktır.

Boyunuz kısa ise U veya V yakalı üstler tercih edin. Derin dekolteler kiloyu çağrıştırır. Eğer çok kiloluysanız göğüs kısmından dekolte açmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir