Yavru Köpek Katliamını Suriyeliler Mi Yaptı?

Sakarya’nın Sapanca ilçesindeki ormanlık alanda bacakları ve kuyruğu tamamen kesilmiş halde bir yavru köpek bulunmuştu. İstanbul’da ameliyat edilen yavru köpek, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Bu katliamı yapanların kim olduğunu tüm milletçe bekliyoruz ve derhal cezalandırılmasını istiyoruz.

Türkiye bu vahşet ile sarsılırken sosyal medya üzerinde de bir asılsız haber yayılmaya başlandı. Yayınlan bu haberde “köpeğin ayaklarını suriyeliler kesti” şeklinde görüntüler servis ediliyor. Görüntülerde benzer renkte bir yavru köpeğin kuyruğunun kesildiği video mevcut ancak bu görüntüler ülkemizde yaşanan katliama ait değil. Videoda kuyruk kesiyorlar ve maalesef ki ülkemizde de çeşitli amaçlarla çok kişinin yaptığı bir olay.

Bu videonun 6-7 ay önce Ürdün’de yaşanmış bir olay olduğu gerçeğine ulaşıldı. Videoda köpeğin kuyruğu kesiliyor ve katliam olmadığı biliniyor. Bu videonun ise geçen hafta hayvan hakları savunucuları tarafından da haber edilen bir olaya ait olduğu ortaya çıktı. Bu videoyu bu şekilde ülkemizde olmuş gibi paylaşıp halkı ayaklandırmanın cezası olduğu bilinmeli ve bu yalan haber kesinlikle paylaşılmamalıdır. Ülkemizde bu katliamı yapanların da en kısa sürede bulunması tek isteğimiz.

yavru kopek katliamini suriyeliler mi yapti 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir