Vegan Sucuk Nedir?

Vegan beslenenler için normal sucuktan mahrum kalmak kötü. Bu lezzetin enfes bir alternatifi de elbet var. Bezelye ve ve patates proteini içeren bir sucuk denemeye ne dersiniz? Sucuk içimde ayçiçek yağı, mantar ve nişasta gibi içerik mevcut. Tıpkı hayvansal sucuk gibi çeşitli baharatlarla tatlandırılmaktadır. Bu sucukların içeriğinde hiçbir hayvansal gıda bulunmuyor.

vegan sucuk nedir

Doğduğunuz anda vegan olarak beslenmediyseniz birçok lezzete aşina olacaksınız ve bu tatlardan vazgeçmek de zor olacaktır. Vegan sucukların bazıları çok çok lezzetli olduğu gibi bulmak da biraz zor olsa gerek. İyi kalitede sucukların da üretimi gelen bu talebi karşılayamıyor. İyi bir vegan sucuk ile pizza, tost gibi tüm yiyecekleri hazırlamak mümkün. Lezzeti tam olarak hayvansal sucuk kadar lezzetli olmasa da yakın bir tat alabilmek mümkün. Piyasada birkaç marka ve satıcı var ve seçmek ve doğru tadı bulabilmek de çok kolay değil.

Aynı zamanda evde de tariflerle birlikte vegan etsiz sucuk yapmak mümkün. Sizlerle tarifleri de ilerleyen yazılarımızda paylaşacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir