Giyecek Hiçbir Şeyim Yok!

Çalışan kadınların en sık söylediklerinden biri “Giyecek hiçbir şeyim yok!” cümlesidir. Sabahın erken saatlerinde uyanıp kıyafet seçimini yapması gereken kadının kafası karışır. Hızlıca hazırlanmak söz konusu olunca da strese girilir ve giyecek kıyafet bulunamaz. “Bunu dün giydim.” “Bunu önceki gün giydim.” “Geçen hafta siyah-beyaz giyinmiştim zaten.” diyerek tüm kıyafetleri eleyen kadın bir dolap dolusu kıyafet arasında yapayalnız kalır. İlk fırsatta alışverişe gitmesi gerektiğine karar verir.

Dolabına baktığında sürekli aynı şeyleri gören kadının gözünde her şey eskimeye başlar. Giyinmese bile gözüyle eskitir kadın. Erkekler giyimine kadınlar kadar özen göstermez. 5 parça kıyafetle 1 ay idare edebilir. Kadınlar ise çalıştıkları ortamda hemcinslerini inceler. “Kim ne giymiş, aynı kıyafeti iki gün üst üste giymiş mi?” diye bakarlar. Hatta aynı ayakkabıyı birkaç gün üst üste giymek bile sakıncalı olabilir.

Bu yüzden kadınların sık sık alışveriş yapması gerekir. Psikolojileri bozulduğunda alışveriş yaparlar. Çok mutlu olduklarında alışveriş yaparlar. Önemli günlerde alışveriş yaparlar.. Liste uzayıp gider. Aslında kadınlar alışveriş için kendilerine bahane ararlar. Olsun, onlar mutlu olsunlar da.. Gardıroplar dönem dönem temizliğe uğruyor. Eskiler elden çıkarılır. Yenileri yerlerine özenle yerleştirilir.

Bir öneri: Kullanmak istemediklerinizi lütfen ihtiyaç sahiplerine veriniz. Sevgilerle..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir