Twitter Kurucusunun Dikkat Çekici Hayatı

Twitter’ın kurucusu ve CEO‘su milyarder Jack Dorsey’in bir günü nasıl geçiyor? Bu çok merak ediliyor. Çünkü 42 yaşındaki milyarderin hayatı diğer insanlardan farklı. Güne herkes gibi başlamıyor ve herkes gibi geçirmiyor.
Dorsey’in günü, sabah 5’te buz banyosu yaparak başlıyor. Çok erken uyanan milyarder sıcacık yatağından çıkıp buz gibi banyo yapıyor.
 “Hiçbir şey bana, oda sıcaklığından çıkıp buz gibi banyoya girmenin verdiği zihinsel özgüveni veremez. Eğer bu kadar küçük görünen ama can yakan bir şeyi yapmaya iradem varsa, hemen her şeyi yapabileceğimi hissediyorum” diyor.

Dorsey ardından bir saat meditasyon yapıyor. Akşamları da bir saatini meditasyona ayıran 42 yaşındaki milyarder, 20 yıldır meditasyon yaptığını söylüyor. Sabahları kahvaltı yapmıyor ve 8 km mesafedeki ofisine yürüyerek gidiyor. İşine lüks araçlarla gitmek yerine koşar adımlarla yürüyerek gitmeyi tercih ediyor ve bunu sağlık için yapıyor. İşe 9’da başlayan Dorsey, güneşin en verimli olduğu bu saatlerde güneş ışınlarından faydalanmak istediğini belirtiyor.

Dorsey gün içinde ise hiç yemek yemiyor. İlk ve tek yemeğini akşam 6 ile 9 arası yiyor. Menüde balık, tavuk ya da et ile yanında roka salatası, ıspanak ya da brüksel lahanası var. Ardından tatlı olarak orman meyveleri ve bitter çikolata yiyor, yanında kırmızı şarap içiyor. Cuma akşamı ise yemek yemiyor ve pazar akşamına kadar oruç tutuyor. Ona göre sürekli yemek yemek zaman kaybı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir